Idealne miejsce na urlop

idealne miejsce na urlop

Czy istnieje idealne miejsce na urlop?

Idealne miejsce na urlop

Jest takie miejsce na mapie świata, które spodoba się każdemu. Wakacyjny raj, w którym wypoczniesz, pozwiedzasz, najesz się do syta, a przy tym nie zapłacisz majątku. Pogoda sprzyja leniuchowaniu ale i też aktywnemu spędzaniu czasu. Kierunek marzeń zapewni zapierające dech widoki w górach, fotogeniczne punkty nad jeziorami, i rzekami, a piasek na plaży jest taki, jaki kochamy najbardziej, jasny i przyjemny. Można brodzić w morzu bez ochronnych butów i budować babki z piasku. Do wakacyjnego raju łatwo dotrzeć, przywitają cię serdeczni ludzie, może nawet nawiążą się przyjaźnie? Wakacyjny kierunek marzeń jest bezpieczny (jeśli sami nie prowokujemy niebezpiecznych sytuacji). Idealne miejsce na urlop dogodzi najbardziej marudnym, zaspokoi wszelkie potrzeby i rozpali najbardziej kamienne serca. Dlaczego tak mało osób o nim słyszało? Pewnie wszyscy chcą je mieć tylko dla siebie i na wszelki wypadek o nim nie mówią zbyt głośno.

JAK TAM DOTRZEĆ?

Bardzo łatwo. Przez cały rok codziennie latają samoloty z Warszawy, a od czerwca do października z większości polskich miast w tym z mniejszych lotnisk jak Łódź, Rzeszów, Szczecin, czy Bydgoszcz. Odbywają się loty rejsowe tanich linii lotniczych oraz czartery biur podróży. Lot trwa maksymalnie dwie godziny. Możemy podróż do idealnego miejsca na urlop zorganizować sami, lub skorzystać z pakietu biura podróży. Samochodem z Suwałk będziemy jechać ok 2343 km, z Nowego Targu ok. 1518 km, po drodze mijając wspaniałe krajobrazy i miasta, więc podróż do celu może minąć przyjemnie i ciekawie.

gDZIE NOCOWAĆ?

Wybór miejsc noclegowych jest ogromny, w końcu mamy dogodzić każdemu. Będą zatem luksusowe hotele 5 gwiazdkowe, z centralnym widokiem na morze, którymi nie pogardzi żaden VIP, z basenami, wyśmienitymi restauracjami, centrum SPA, a wszystko urządzone w designerskim stylu. Nie brakuje obiektów bardziej przystępnych dla rodzin z dziećmi, młodych par, czy większych grup. Znajdują się one blisko atrakcji rozrywkowych, aquaparków, w pobliżu smacznych lokalnych restauracji , dyskotek czy barów. Są także oczywiście małe, kameralne, rodzinne hoteliki i pensjonaty położone w niewielkich miejscowościach, w których gospodarze obdarują nas swoimi uprawami prosto z ogródka, a dzięki ich gościnności poznacie miejsce urlopu, jak nikt inny. Dla urlopowiczów, którzy preferują nocleg z tysiącem gwiazd, zamiast trzech, czterech czy pięciu, znakomita wiadomość – kraj przyjazny jest kamperowcom i podróŻnikom z namiotami, nie spotkają oni kłopotów ze strony policji, czy miejscowych, jeśli nocują w dowolnym, bezpiecznym miejscu, nie przeszkadzając nikomu.

CO ROBIĆ NA MIEJSCU?

Plażować na jednej z dzikich plaż ze stromymi klifami w oddali, w zatoczce z turkusową wodą, albo na plaży, gdzie rzeka wpada do morza i po jednej stronie możemy się kąpać w słodkiej wodzie, a kilkanaście metrów dalej wskakujemy do wody słonej. Na plażach oczywiście wszelkiego rodzaju sporty wodne, od tych profesjonalnych, po te amatorskie, wiatry sprzyjają! Są też plaże miejskie z beach barami, gdzie impreza zaczyna się już w południe i trwa do kolejnego wschodu słońca. Na miejscu można wybrać się na górskie wędrówki, ponieważ szlaków są tysiące, a jaskinie, wodospady i formacje skalne, jakie stworzyła natura są niepowtarzalne. Kolejnego dnia zwiedzać unikatowe zabytki, spacerować uliczkami, podziwiać malowniczą architekturę. To miejsce jest również rajem dla archeologów i historyków, możliwe jest odwiedzenie jednego z najstarszych miast na świecie, które od momentu założenia do dzisiaj jest zamieszkałe. A jako wycieczkę na torcie sprawić sobie wieczór z pokazami tradycyjnych tańców, strojów i zwyczajów, które jak mało gdzie są tutaj pielęgnowane. Od melodii tradycyjnych instrumentów będziecie mieć ciarki na rękach!

CO JEŚĆ?

Skoro mowa o urlopowym raju to zadowolone będą podniebienia zarówno wegetarian, jak i wielbicieli potraw mięsnych. Powiem wprost, kuchnia jest na wypasie. Dania warzywne, grillowane, jednogarnkowe, zupy, sałatki, sery, ryby, owoce morza, a to wszystko jest doprawione aromatycznymi ziołami i przyprawami. Bazuje się na lokalnych produktach i tym, co sezonowe, a że sezon trwa długo to i długo można cieszyć się soczystymi, świeżymi owocami i warzywami z ogródka. Do każdego posiłku serwuje się odpowiednio, w zależności od pory dnia i miejsca odświeżające, nawadniające lub alkoholowe napoje. Wina spotykane w tej części świata zaskakują, dopełniają wyśmienite potrawy lub samodzielnie stanowią rozkosz dla koneserów.

To jest blog czubryca odkrywa. Idealne miejsce na urlop nie istnieje, ale bardzo blisko ideału jest Bułgaria.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *