Wypożyczalnia samochodów w Bułgarii

wypozyczalnia-samochodow-w-bulgarii

Wypożyczalnia samochodów w Bułgarii

Jednym ze sposobów zwiedzania i spędzania czasu podczas wakacji w Bułgarii jest podróżowanie samochodem. Jeśli nie przyjechaliście do Bułgarii swoim pojazdem, a np. autokarem lub przylecieliście samolotem to zapewne będziecie poszukiwać sprawdzonej wypożyczalni samochodów. W poniższym wpisie wyjaśniam jak wypożyczyć auto oraz która wypożyczalnia samochodów w Bułgarii cieszy się najlepszymi opiniami.

DO BUŁGARII SAMOCHODEM…
ZWIEDZANIE BUŁGARII SAMOCHODEM…

jAK WYPOŻYCZYĆ SAMOCHÓD W BUŁGARII?

W związku z obecną sytuacją na świecie, wiele firm turystycznych, w tym wypożyczalni samochodów przestało funkcjonować lub funkcjonuje w ograniczonym zakresie, dlatego można teraz znaleźć dużo mniej wypożyczalni, niż przed 2020 rokiem. Wypożyczyć samochód można z pomocą recepcji hotelowej, za pośrednictwem rezydenta biura podróży, w biurze stacjonarnym jednej z wypożyczalni aut w największych miejscowościach, przez telefon lub internet.

Wypożyczając samochód warto zwrócić uwagę na kilka elementów, dzięki którym zwiedzanie samochodem będzie komfortowe i bezpieczne.

wypoczyczalnia-samochodow-w-bulgarii

wARUNKI WYNAJĘCIA SAMOCHODU

Każda wypożyczalnia samochodów ma swój wewnętrzny regulamin i obowiązujące zasady. Poszczególne wypożyczalnie mają też różne cenniki i oferują różne samochody. Można znaleźć auta ekonomiczne, luksusowe, wypożyczalnie z depozytem lub bez depozytu. W niektórych samochodach nawigacja jest wliczona w cenę wypożyczenia, w innych należy dopłacić. Podobnie jest z dodatkowymi elementami jak: kolejny kierowca, możliwość przejechania samochodem za granicę do krajów sąsiednich, czy fotelik dla dziecka.

NAJLEPIEJ OCENIANE WYPOŻYCZALNIE

Do najlepiej ocenianych przez użytkowników samochodów wypożyczalni należą (kliknij nazwę wypożyczalni, aby przejść do strony internetowej):

 • wczasywbulgarii.pl – wsparcie w języku polskim, na terenie Słonecznego Brzegu
 • CROWN Rent a Car – nie wymagają depozytu, mają zarówno nowsze i starsze auta, działają głównie na wybrzeżu, 10 lat na rynku
 • TOP Rent a Car – strona internetowa w języku polskim (tłumaczenie zawiera błędy, ale nie utrudnia zrozumienia), samochody nie starsze niż 3 lata, biura w całej Bułgarii, 15 lat na rynku, wymagany depozyt
 • Easy Rent a Car Bulgaria – 8 lat na rynku, cała Bułgaria, wymagany depozyt, najstarszy samochód z 2018 roku

CO WARTO WIEDZIEĆ NA TEMAT WYPOŻYCZENIA SAMOCHODU W BUŁGARII

 • możliwe jest odebranie samochodu w jednym miejscu, a zostawienia w innym (konieczne wcześniejsze uzgodnienie, czasami dodatkowa opłata)
 • najczęściej wypożyczenie możliwe jest dla osób od 21 roku życia
 • otrzymujemy samochód z pełnym bakiem i z pełnym bakiem zwracamy (chyba, że dokupimy opcję z opłatą paliwa)
 • najlepiej stawić się punktualnie, jeśli się spóźnimy, rezerwacja może przepaść (pracownicy wypożyczalni dostarczają wiele samochodów, nie mogą oczekiwać długo na klientów)
 • należy pilnować godziny zwrotu, wypożyczalnie naliczają dodatkowe, wysokie opłaty za zwrot po czasie
 • jeśli chcemy zostawić kluczyk od auta w recepcji hotelowej do zwrotu, najlepiej uzgodnić to z wypożyczalnią
 • nie zostawiamy nic na siedzeniach, gdy parkujemy samochód
Jeśli chcesz podzielić się ze mną opinią na temat wypożyczalni lub masz uwagi, zachęcam do napisania maila lub wiadomości prywatnej przez Facebooka lub Instagrama.
bulgaria_narty_2022

Jak zapowiada się sezon narciarski 2021/2022 w Bułgarii? Jak zorganizować, kiedy ruszają wyciągi?

bulgaria_na_narty

Jeśli nigdy nie rozważałeś Bułgarii jako miejsca na zimowy urlop, te argumenty Cię przekonają!

bulgaria-pamporovo

Najbardziej słoneczny kurort narciarski w Bułgarii

zwiedzanie-bulgarii-samochodem-wyrozniajacy

Aby zwiedzać Bułgarię samochodem można nim po prostu przyjechać do Bułgarii z Polski, albo wypożyczyć na miejscu. Wypożyczenie samochodu do doskonały sposób na zwiedzenie okolicy oraz dotarcie do miejsc trudno dostępnych autobusem takich jak dzikie plaże, czy punkty widokowe. Samochód daje dużą niezależność, swobodę w planowaniu trasy i możliwość zobaczenia dużo więcej w ciągu jednego dnia.

bulgaria_samochodem_wyrozniajacy

Na trasie samochodowej z Polski do Bułgarii do pokonania jest kilka granic, około 2000 km, ale także niezwykła przygoda i możliwość zwiedzania wspaniałych miejsc po drodze!

burgas_co_zobaczyc

W Burgas turyści najczęściej tylko lądują na lotnisku, albo są przejazdem. Ale Burgas to również świetny pomysł na wycieczkę jednodniową, a nawet nocleg!

bansko_wyrozniajacy

Najnowszy, a zarazem największy kurort narciarski w Bułgarii! Świetne warunki, bogate apres ski i doskonała baza hotelowa!

borovets_wyrozniajacy

Najstarszy kurort narciarski w Bułgarii, zlokalizowany w górach Riła w pobliżu najwyższego szczytu Bułgarii - Musała 2925m n.p.m. zapewnia doskonałe warunki na narty w Bułgarii.

pogoda_w_bulgarii_latem_wyrozniajacy

Pogoda w Bułgarii latem zachęca do zwiedzania, plażowania i korzystania z piękna tego kraju! Najczęściej odwiedzanym regionem Bułgarii jest wybrzeże, zatem przeanalizujemy pogodę dla Słonecznego Brzegu.

kajakami na rzece Veleka

Kajaki na rzece Veleka – jak zorganizować? ATRAKCJA PODCZAS URLOPU Plaże, góry, wioseczki, komu nadal mało zróżnicowanych atrakcji w Bułgarii – propozycja …

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *