Bułgaria na własną rękę

na_wlasna_reke_bulgaria

Bułgaria na własną rękę

Wyjazdy na własną rękę to ogromna satysfakcja z planowania, ekscytacja związana z komponowaniem wakacji możliwie najbardziej dostosowanych do naszych marzeń i wyobrażeń. Wymaga więcej czasu niż zakup gotowego pakietu, ale daje też poczucie większej swobody i niezależności. Można np. zarezerwować tylko pierwszy nocleg, a dalej rezerwować w trakcie podróży (w zależności od terminu, gdyż w normalnym sezonie w szczycie lata wiele obiektów jest w pełni zajętych). Podróżujący na własną rękę to najczęściej doświadczeni podróżnicy i turyści, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pierwsza podróż zagraniczna była organizowana samodzielnie.

Organizowanie wakacji samodzielnie to też często rodzinna atmosfera, szczególnie gdy wracamy do ulubionego pensjonatu. Dzięki temu mamy większy kontakt z lokalsami. Zdarza się, że osoby które podróżują na własną rękę decydują się na zakup mieszkania w Bułgarii, co w ostatnich latach jest bardzo popularne. Na własną rękę można do Bułgarii przyjechać samochodem, pociągiem, albo przylecieć samolotem. Przy samodzielnej organizacji wyjazdu na wakacje do Bułgarii dostępne są hotele i resorty takie same jak przy rezerwacji za pośrednictwem biura, wtedy rezerwuje się nocleg bezpośrednio na stronie hotelu przez portale do rezerwacji noclegów. Jak szukać noclegów i rezerwować loty – o tym niedługo w kolejnych wpisach.

KIEDY ZACZYNA SIĘ SEZON LETNI W BUŁGARII? PRZECZYTAJ WIĘCEJ…
CZY DO BUŁGARII POTRZEBNY JEST PASZPORT? PRZECZYTAJ WIĘCEJ…
WAKACJE W BUŁGARII Z BIUREM PODRÓŻY PRZECZYTAJ WIĘCEJ…

PLUSY WAKACJI W BUŁGARII nA WŁASNĄ RĘKĘ

 • możliwość skomponowania urlopu całkowicie według własnych potrzeb np. dwa noclegi w jednej miejscowości, trzy noce w innej
 • większe możliwości modyfikacji planu podróży, a nawet planowanie w trakcie podróży
 • satysfakcja i poczucie kontroli
 • wiele agencji zajmujących się wynajmem oraz obiektów noclegowych ma personel porozumiewający się w języku polskim
 • nieograniczony dostęp do wszystkich obiektów noclegowych w tym małych pensjonatów, prywatnych apartamentów, aparthoteli
 • możliwość zaplanowania bardziej kameralnych wakacji niż z biurem podróży
 • istnieje sporo grup na Facebooku oraz wpisów na blogach, gdzie można znaleźć wiele cennych wskazówek i porad, jednak należy mieć na uwadzę, że sprawdziły się one konkrentym osobom w konkretnym czasie i najlepiej filtrować wiadomości, gdyż bywają one sprzeczne

MINUSY WAKACJI W BUŁGARII NA WŁASNĄ RĘKĘ

 • w razie zmian lub chęci anulacji konieczność kontaktowania się osobno z kilkoma podmiotami, osobno nocleg, osobno ubezpieczenie, transfer z lotniska, transport
 • konieczność pamiętania i zadbania o każdy element rezerwacji samodzielnie
 • jeśli wybierzemy obiekt noclegowy bez obsługi języka polskiego – konieczność kontaktowania się w języku obcym
 • w przypadku zamknięcia granic i anulacji lotów rejsowych konieczność szukania powrotu na własną rękę – mogą one być w wyższych cenach jak to miało miejsce w 2020 roku, gdy loty z LOTu były jedyną opcją powrotu i były dostępne w dużo wyższych cenach niż loty kupione w innych liniach z wyprzedzeniem (mało prawdopodobne, że to się zdarzy ponownie, ale należy mieć świadomość ryzyka zaistnienia takiej sytuacji)
 • jesteśmy zdani na siebie, nie mamy opiekuna rezerwacji, czy rezydenta (niektóre firmy zajmujące się wynajmem apartamentów na miejscu oferują pomoc, czy rezydentów, ale sprawdźmy czy jest to zapisane w umowie, jak w przypadku biura podróży, czy ta pomoc jest tylko słownie zaoferowana, zakres pomocy może się różnić)

Wymienione wyżej czynniki, plusy i minusy zostały opracowane na podstawie moich obserwacji i doświadczeń. Mogą się one różnić od perspektywy innych osób oraz ich zdania. Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią zachęcam do napisania maila lub wiadomości prywatnej na Facebooku, lub instagramie.

bulgaria_narty_2022

Jak zapowiada się sezon narciarski 2021/2022 w Bułgarii? Jak zorganizować, kiedy ruszają wyciągi?

bulgaria_na_narty

Jeśli nigdy nie rozważałeś Bułgarii jako miejsca na zimowy urlop, te argumenty Cię przekonają!

bulgaria-pamporovo

Najbardziej słoneczny kurort narciarski w Bułgarii

wypozyczalnia-samochodow-w-bulgarii

Jak wypożyczyć samochód w Bułgarii? Jaka wypożyczalnia samochodów w Bułgarii jest najlepiej oceniania? O czym warto pamiętać wypożyczając samochód?

zwiedzanie-bulgarii-samochodem-wyrozniajacy

Aby zwiedzać Bułgarię samochodem można nim po prostu przyjechać do Bułgarii z Polski, albo wypożyczyć na miejscu. Wypożyczenie samochodu do doskonały sposób na zwiedzenie okolicy oraz dotarcie do miejsc trudno dostępnych autobusem takich jak dzikie plaże, czy punkty widokowe. Samochód daje dużą niezależność, swobodę w planowaniu trasy i możliwość zobaczenia dużo więcej w ciągu jednego dnia.

bulgaria_z_biurem_podrozy_wyrozniajacy

Wakacje w Bułgarii z biurem podróży - plusy i minusy.

burgas_co_zobaczyc

W Burgas turyści najczęściej tylko lądują na lotnisku, albo są przejazdem. Ale Burgas to również świetny pomysł na wycieczkę jednodniową, a nawet nocleg!

bansko_wyrozniajacy

Najnowszy, a zarazem największy kurort narciarski w Bułgarii! Świetne warunki, bogate apres ski i doskonała baza hotelowa!

borovets_wyrozniajacy

Najstarszy kurort narciarski w Bułgarii, zlokalizowany w górach Riła w pobliżu najwyższego szczytu Bułgarii - Musała 2925m n.p.m. zapewnia doskonałe warunki na narty w Bułgarii.

pogoda_w_bulgarii_latem_wyrozniajacy

Pogoda w Bułgarii latem zachęca do zwiedzania, plażowania i korzystania z piękna tego kraju! Najczęściej odwiedzanym regionem Bułgarii jest wybrzeże, zatem przeanalizujemy pogodę dla Słonecznego Brzegu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *