Bułgaria samochodem

bulgaria_samochodem

Bułgaria samochodem

Rzeczy spakowane, mapa opracowana, paliwo zatankowane, można ruszać w drogę na wymarzone wakacje do Bułgarii! Bułgaria samochodem to popularny rodzaj wakacji wśród Polaków! Czy na pewno przemyślane zostały wszystkie plusy i minusy takiej podróży? Doświadczeni organizatorzy takich wyjazdów z pewnością są ich świadomi, pomóżmy zatem podjąć decyzję tym, którzy wybierają się do Bułgarii po raz pierwszy.

Z pewnością inaczej na sprawę będą patrzyły osoby zamieszkujące północną i południową Polskę. Według GPS sama podróż Szczecin – Burgas powinna trwać około 21 godzin, a podróż Nowy Sącz – Warna to około 16 godzin samej jazdy. Do tego należy doliczyć tankowanie, przystanki czy nocleg lub zwiedzanie na trasie. Czas podróży może się bardzo zmieniać wraz z porą roku, dniem tygodnia, liczbą przystanków, sytuacją epidemiologiczną oraz remontami na drogach.

Planując podróż samochodem warto się do niej dobrze przygotować. Do wyboru jest kilka możliwych tras, w zależności od tego, czy ważniejszy jest komfort, widoki, czy czas podróży. Propozycje tras znajdziecie na zaprzyjaźnionym blogu WCZASY W BUŁGARII. Sporo porad można znaleźć także na różnych grupach na Facebooku, czy blogach takich jak: SAMOCHODEM NA WAKACJE.

KIEDY ZACZYNA SIĘ SEZON LETNI W BUŁGARII? PRZECZYTAJ WIĘCEJ…

CZY DO BUŁGARII POTRZEBNY JEST PASZPORT? PRZECZYTAJ WIĘCEJ…

BUŁGARIA SAMOCHODEM - dla kogo?

Podróż do Bułgarii samochodem to zdecydowanie opcja polecana osobom, które zwyczajnie lubią podróże samochodem. Dla niektórych samo przemierzanie autostrad, czy górskich dróg z widokami to czysta przyjemność. Szczególnym plusem jest, gdy mamy wygodny samochód idealny do dłuższych tras. Nie raz jednak sprawdziły się w podróżach również mniejsze auta (kto z nas nie słyszał o Polakach jeżdżących maluchami do Bułgarii?).

Ważną kwestią jest także liczba kierowców. Jeśli prowadzić będzie tylko jedna osoba, zalecane są dłuższe i częstsze przerwy od jazdy. Kiedy kierowców jest więcej, podróż minie szybciej, bo podczas jazdy pozostali mogą się zdrzemnąć.

BUŁGARIA SAMOCHODEM - DLA KOGO NIE?

Osoby, które mają krótszy urlop z pewnością docenią możliwość szybszego dostania się na miejsce wypoczynku. Długa podroż samochodem może być przyjemna, ale bywa też męcząca. Jeśli urlop jest długo wyczekiwany i zależy nam na konkretnym wypoczynku od pracy i obowiązków, samolot jest dużo wygodniejszą opcją.

Jeśli dzieci nie znoszą dobrze długich tras samochodem, to wielu rodziców również z tego względu woli wybrać 2 godzinny lot samolotem. Łatwiej jest zająć aktywne dziecko przez 2 godziny lotu, niż wymyślać zabawy przez całą podróż samochodem. Ale wiadomo, to zawsze kwestia bardzo indywidualna.

Zdarza się, że ze względów zdrowotnych nie jest wskazane długie podróżowanie w jednej pozycji i bezpieczniej byłoby wybrać krótszy lot samolotem, niż trasę samochodową. Takie kwestie konsultuje się zawsze z lekarzem.

Decydujące bywa też nasze poczucie bezpieczeństwa i samodzielność. Podróż samochodem to niezwykła przygoda, a trasa z Polski do Bułgarii pokonywana jest przez setki osób. Nie wszyscy jednak swobodnie poruszają się w innych krajach niż Polska i bardziej komfortowo jest dla nich wsiąść do samolotu i z niego wysiąść w towarzystwie całej grupy pasażerów.

BUŁGARIA SAMOLOTEM – PRZECZYTAJ WIĘCEJ…

PLUSY WAKACJI W BUŁGARII SAMOCHODEM

 • opcja zwiedzania po drodze
 • dostępność auta na miejscu i możliwość dojazdu w miejsca, które nie można dojechać komunikacją miejską, bez konieczności wypożyczania auta z wypożyczalni ZWIEDZANIE BUŁGARII SAMOCHODEM, CZYTAJ WIĘCEJ…
 • możliwość zabrania w obie strony większego bagażu
 • możliwość zabrania do Polski większej ilości pamiątek, wina, miodów, czy serów 😉
 • przy większej liczbie pasażerów tańsza opcja niż kupno biletów samolotowych (ale już w pakiecie, zwłaszcza przed sezonem – taniej wychodzi wycieczka w biurze podróży)
 • dla mniejszej liczby pasażerów możliwość zabrania kogoś przez ogłoszenie na grupach na Facebooku
 • wahania kosztu podróży uzależnione tylko od kosztu paliwa, autostrad i winiet – przy lotach samolotem występują większe wahania cen

MINUSY WAKACJI W BUŁGARII SAMOCHODEM

 • dłuższa podróż
 • nie wszyscy dobrze znoszą długie podróże autem
 • konieczność sprawdzania aktualnych zasad przejazdu przez wszystkie kraje
 • w razie awarii konieczność organizowania transportu zastępczego, naprawy na trasie

Wymienione wyżej czynniki, plusy i minusy zostały opracowane na podstawie moich obserwacji i doświadczeń. Mogą się one różnić od perspektywy innych osób oraz ich zdania. Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią zachęcam do napisania maila lub wiadomości prywatnej na Facebooku, lub instagramie.

bulgaria_samolotem_wyrozniajacy

Samolot to najszybszy środek transportu na wakacje z Polski nad Morze Czarne w Bułgarii. Lot trwa ok. 1,5 - 2h w zależności od miasta wylotu i pogody.

na_wlasna_reke_wyrozniajacy

Organizacja wyjazdu do Bułgarii na własną rękę to świetna opcja. Dostępnych jest wiele obiektów noclegowych, linii lotniczych

bulgaria_z_biurem_podrozy_wyrozniajacy

Wakacje w Bułgarii z biurem podróży - plusy i minusy.

burgas_co_zobaczyc

W Burgas turyści najczęściej tylko lądują na lotnisku, albo są przejazdem. Ale Burgas to również świetny pomysł na wycieczkę jednodniową, a nawet nocleg!

pogoda_w_bulgarii_latem_wyrozniajacy

Pogoda w Bułgarii latem zachęca do zwiedzania, plażowania i korzystania z piękna tego kraju! Najczęściej odwiedzanym regionem Bułgarii jest wybrzeże, zatem przeanalizujemy pogodę dla Słonecznego Brzegu.

snowboard bansko

Bułgaria, choć kojarzona głównie z letnim wypoczynkiem, może Was ugościć równie wspaniale zimą! Narty w Bułgarii to doskonały pomysł na zimowy urlop.

ze smartfonem na wakacje

Czy można korzystać z telefonu z polskim numerem bez ograniczeń w Bułgarii? Co zrobić, gdy nie działa telefon?

Najlepsze wakacje dowód czy paszport

Bułgaria - dowód, czy paszport? - znajdziesz tutaj odpowiedź na najczęściej zadawane pytanie w wyszukiwarce. Czy również dla dzieci podróżujących do Bułgarii potrzebny jest paszport, czy wystarczy dowód osobisty?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *