Bułgaria samochodem

bulgaria_samochodem

Bułgaria samochodem

Rzeczy spakowane, mapa opracowana, paliwo zatankowane, można ruszać w drogę na wymarzone wakacje do Bułgarii! Bułgaria samochodem to popularny rodzaj wakacji wśród Polaków! Czy na pewno przemyślane zostały wszystkie plusy i minusy takiej podróży? Doświadczeni organizatorzy takich wyjazdów z pewnością są ich świadomi, pomóżmy zatem podjąć decyzję tym, którzy wybierają się do Bułgarii po raz pierwszy.

Z pewnością inaczej na sprawę będą patrzyły osoby zamieszkujące północną i południową Polskę. Według GPS sama podróż Szczecin – Burgas powinna trwać około 21 godzin, a podróż Nowy Sącz – Warna to około 16 godzin samej jazdy. Do tego należy doliczyć tankowanie, przystanki czy nocleg lub zwiedzanie na trasie. Czas podróży może się bardzo zmieniać wraz z porą roku, dniem tygodnia, liczbą przystanków, sytuacją epidemiologiczną oraz remontami na drogach.

Planując podróż samochodem warto się do niej dobrze przygotować. Do wyboru jest kilka możliwych tras, w zależności od tego, czy ważniejszy jest komfort, widoki, czy czas podróży. Jak wygląda podróż z Polski do Bułgarii samochodem, jakie są koszty, gdzie zakupić winiety – PRZECZYTAJ TUTAJ. Propozycje tras znajdziecie na zaprzyjaźnionym blogu WCZASY W BUŁGARII. Sporo porad można znaleźć także na różnych grupach na Facebooku, czy blogach takich jak: SAMOCHODEM NA WAKACJE.

 KIEDY ZACZYNA SIĘ SEZON LETNI W BUŁGARII? PRZECZYTAJ WIĘCEJ…

CZY DO BUŁGARII POTRZEBNY JEST PASZPORT? PRZECZYTAJ WIĘCEJ…

BUŁGARIA SAMOCHODEM - dla kogo?

Podróż do Bułgarii samochodem to zdecydowanie opcja polecana osobom, które zwyczajnie lubią podróże samochodem. Dla niektórych samo przemierzanie autostrad, czy górskich dróg z widokami to czysta przyjemność. Szczególnym plusem jest, gdy mamy wygodny samochód idealny do dłuższych tras. Nie raz jednak sprawdziły się w podróżach również mniejsze auta (kto z nas nie słyszał o Polakach jeżdżących maluchami do Bułgarii?).

Ważną kwestią jest także liczba kierowców. Jeśli prowadzić będzie tylko jedna osoba, zalecane są dłuższe i częstsze przerwy od jazdy. Kiedy kierowców jest więcej, podróż minie szybciej, bo podczas jazdy pozostali mogą się zdrzemnąć.

BUŁGARIA SAMOCHODEM - DLA KOGO NIE?

Osoby, które mają krótszy urlop z pewnością docenią możliwość szybszego dostania się na miejsce wypoczynku. Długa podroż samochodem może być przyjemna, ale bywa też męcząca. Jeśli urlop jest długo wyczekiwany i zależy nam na konkretnym wypoczynku od pracy i obowiązków, samolot jest dużo wygodniejszą opcją.

Jeśli dzieci nie znoszą dobrze długich tras samochodem, to wielu rodziców również z tego względu woli wybrać 2 godzinny lot samolotem. Łatwiej jest zająć aktywne dziecko przez 2 godziny lotu, niż wymyślać zabawy przez całą podróż samochodem. Ale wiadomo, to zawsze kwestia bardzo indywidualna.

Zdarza się, że ze względów zdrowotnych nie jest wskazane długie podróżowanie w jednej pozycji i bezpieczniej byłoby wybrać krótszy lot samolotem, niż trasę samochodową. Takie kwestie konsultuje się zawsze z lekarzem.

Decydujące bywa też nasze poczucie bezpieczeństwa i samodzielność. Podróż samochodem to niezwykła przygoda, a trasa z Polski do Bułgarii pokonywana jest przez setki osób. Nie wszyscy jednak swobodnie poruszają się w innych krajach niż Polska i bardziej komfortowo jest dla nich wsiąść do samolotu i z niego wysiąść w towarzystwie całej grupy pasażerów.

BUŁGARIA SAMOLOTEM – PRZECZYTAJ WIĘCEJ…

PLUSY WAKACJI W BUŁGARII SAMOCHODEM

 • opcja zwiedzania po drodze
 • dostępność auta na miejscu i możliwość dojazdu w miejsca, które nie można dojechać komunikacją miejską, bez konieczności wypożyczania auta z wypożyczalni ZWIEDZANIE BUŁGARII SAMOCHODEM, CZYTAJ WIĘCEJ…
 • możliwość zabrania w obie strony większego bagażu
 • możliwość zabrania do Polski większej ilości pamiątek, wina, miodów, czy serów 😉
 • przy większej liczbie pasażerów tańsza opcja niż kupno biletów samolotowych (ale już w pakiecie, zwłaszcza przed sezonem – taniej wychodzi wycieczka w biurze podróży)
 • dla mniejszej liczby pasażerów możliwość zabrania kogoś przez ogłoszenie na grupach na Facebooku
 • wahania kosztu podróży uzależnione tylko od kosztu paliwa, autostrad i winiet – przy lotach samolotem występują większe wahania cen

MINUSY WAKACJI W BUŁGARII SAMOCHODEM

 • dłuższa podróż
 • nie wszyscy dobrze znoszą długie podróże autem
 • konieczność sprawdzania aktualnych zasad przejazdu przez wszystkie kraje
 • w razie awarii konieczność organizowania transportu zastępczego, naprawy na trasie

Wymienione wyżej czynniki, plusy i minusy zostały opracowane na podstawie moich obserwacji i doświadczeń. Mogą się one różnić od perspektywy innych osób oraz ich zdania. Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią zachęcam do napisania maila lub wiadomości prywatnej na Facebooku, lub instagramie.

ABY ŚLEDZIĆ NA BIEŻĄCO RELACJE Z BUŁGARII pRZEZ CAŁY ROK ZAJRZYJ:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *