Najważniejsi są ludzie

praca-w-bulgarii-czubryca

PRACA W BUŁGARII W TURYSTYCE

Praca w turystyce to zawsze wielka przygoda, a często też spełnienie podróżniczych marzeń. Zwiedzasz, podziwiasz pięknie miejsca i jeszcze Ci za to płacą? Kto by tak nie chciał? W poniższym wpisie uchylę nieco rąbka tajemnicy, jak wygląda rekrutacja oraz praca ze mną we wczasywBułgarii.pl

NAJWAŻNIEJSI SĄ LUDZIE

Od samego początku, gdy zakładaliśmy z Nikim (moim wspólnikiem – w internecie możecie go lepiej poznać na kanale Moja Bułgaria na YouTube) naszą firmę, postawiliśmy sobie za priorytet zatrudniać najlepszych pracowników. Wierzyliśmy we własne umiejętności i plan, ale wiedzieliśmy, że aby osiągnąć nasze cele i realizować misję odczarowania Bułgarii, będziemy potrzebować mocnej ekipy.

Założyliśmy, że klientów znajdziemy dzięki marketingowi, dbaniu o wysoką jakość naszych usług, opiniom oraz poleceniom. Partnerów do organizacji wycieczek również możemy sami dobierać, ale wyszukanie odpowiednich przewodników wycieczek i pracowników do biura to największe wyzwanie. Poprzeczkę zawiesiliśmy wysoko i sobie, i kandydatom do naszego zespołu.

REKRUTACJA

Skoro postanowiliśmy, że ludzie będą dla nas najważniejsi, musieliśmy starannie zaplanować proces rekrutacji i opracować całą strategię. Jak znaleźć naszych wymarzonych pracowników? Gdzie ich szukać? Jak przekonać, żeby do nas dołączyli? Oboje z Nikim doświadczenie w rekrutacji mieliśmy głównie od strony kandydatów do pracy. Zebraliśmy więc wszystkie nasze wspomnienia, odczucia i pomysły z rekrutacji, w których sami wcześniej braliśmy udział i działaliśmy dalej zgodnie z naszą intuicją. Szukanie osób, które do nas dołączą okazało się niezwykle fascynujące, a przeczucia nas nie zawiodły. Wybrani kandydaci się sprawdzili, otrzymują świetne opinie od naszych klientów (co możecie sprawdzić np. w opiniach Google) i co ważne chcą kontynuować z nami współpracę. A to też m.in. zasługa zgrania zespołu, czy integracji po pracy 😉

Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że rekrutacja to jedna z naszych najmocniejszych stron, a z roku na rok dopracowujemy ją jeszcze bardziej. Przed nami już trzeci nabór do ekipy wczasywBułgarii.pl i już nie mogę się doczekać rozmów, wymyślania pytań sprawdzających i poznania chętnych osób, by do nas dołączyć. A potem dreszczyku związanego z decyzją, komu damy szansę, komu zaufamy i kogo zaprosimy na lato do Bułgarii nad Morze Czarne.

KOGO SZUKAMY?

Przy wyborze kandydatów nierzadko osobowość jest dla nas istotniejsza niż doświadczenie. Najlepiej, gdy jest jedno i drugie. Idealny kandydat mówi płynnie po bułgarsku, ma doświadczenie w prowadzeniu wycieczek, ogromną wiedzę o Bułgarii i jeszcze lepsze umiejętności przekazywania jej turystom oraz vibe pasujący do naszego zespołu. Ale od kandydata spełniającego nasze wymagania do idealnego jest tak naprawdę tylko kilka kroków, ponieważ ze wszystkiego szkolimy, pomagamy rozwijać skrzydła i liczymy na inicjatywę członków naszego teamu. Wszyscy mają realny wpływ na kształt wczasywBułgarii.pl, aktywnie uczestniczą w tworzeniu naszych wycieczek i ulepszaniu czy to rezerwacji, czy komunikacji. Ważne by chętni do pracy z nami wykazali się zaradnością, błyskotliwością, wysoką kulturą osobistą, elastycznością oraz zaangażowaniem, a te elementy widać już czasami gdy otrzymujemy CV, czy podczas pierwszej rozmowy telefonicznej. Może to banalne, ale nasz wymarzony kandydat musi po prostu mieć „to coś”. Więc jeśli nie spróbujesz, nie dowiesz się 🙂

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Jeżeli rozważasz chęć dołączenia do mojego zespołu, doskonałym przygotowaniem będzie kurs pilota wycieczek w Kadrach Turystyki! Polecam konkretnie to szkolenie ponieważ sama brałam udział w kursie pilotażu wycieczek i wiem jak dużo pewności daje jego ukończenie na starcie kariery w turystyce, ale też dlatego, że kilka z osób, które zatrudniliśmy dotychczas są absolwentami Kadr Turystyki. Otrzymacie wymaganą w tym zawodzie wiedzę obejmującą m.in. zagadnienia prawne oraz to, co szczególnie podoba mi się na kursach Kadr Turystyki – możliwość sprawdzenia technik pracy z grupą w praktyce!

JAK WYGLĄDA PRACA?

Praca u nas zaczyna się, gdy rozkręca się sezon czyli w okolicach połowy maja i trwa do końca września z szansą na przedłużenie umowy na zimę, gdyż zima to dla nas czas intensywnych przygotowań do lata. Możliwe są na ten moment dwa rodzaje stanowisk: pracownik biurowy czyli obsługa klienta i zarządzanie rezerwacjami oraz przewodnik czyli prowadznie wycieczek. Praca w biurze jest bardziej regularna w określonych godzinach i nieco bardziej powtarzalna, ale nadal każdy dzień przynosi niespodzianki i potrafi zaskakiwać, natomiast w pracy w terenie dzieje się nieco więcej i grafik jest bardziej elastyczny. Mamy też raz w tygodniu zebrania całego zespołu.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

Dołączając do zespołu wczasywBułgarii.pl będziesz przede wszystkim szlifować umiejętności bezpośrednio związane z Twoim stanowiskiem: jako pracownik biurowy sprzedaż wycieczek, zarządzanie rezerwacjami tak, aby wszystkie elementy były dopięte na ostatni guzik, a jako przewodnik prowadzenie wycieczek, zarządzanie grupą, radzenie sobie w niespodziewanych sytuacjach – korek na drodze? Turysta, który zgubił się podczas czasu wolnego? Mikrofon w busie nagle przestał działać? Dowiesz się, jak reagować na to, czego się nie spodziewasz. Wszyscy razem jako zespół – uczymy się współpracy! Ale również funkcjonowania w międzynarodowym środowisku, pracy w intensywnym rytmie wysokiego sezonu i zarażania naszych klientów miłością do szopskiej sałatki, horo i dźwięku gajdy.

Od siebie postaram się przekazać skondensowaną pigułkę najważniejszych rzeczy, których nauczyłam się we wszystkich moich wcześniejszych pracach. A jest tego naprawdę sporo, bo miałam szczęście i przyjemność pracować z niesamowitymi ludźmi w swojej dotychczasowej karierze.

CO POSTARAM CI SIĘ PRZEKAZAĆ?

Możesz mieć pewność, że pracując ze mną będę starała się podzielić swoim doświadczeniem, które zebrałam przez 11 lat pracy w turystyce. Od wszystkich swoich pracodawców nauczyłam się czegoś ciekawego, dlatego zawsze zachęcam, by świadomie wybierać gdzie i z kim pracujemy, bo to najcenniejsze lekcje zawodowe! Będę Cię szkolić z technik obsługi klienta, indywidualnego podejścia do różnych typów osób, mówienia tak, aby nas słuchano, czy odpowiadania na trudne pytania. Podzielę się swoimi patentami na prowadzenie wycieczek tak, aby turyści wysiadali z busa z wielkim uśmiechem!

Pomogę Ci też pobudzić Twoją kreatywność, sprawić, że przemawianie do większej liczby osób będzie jeszcze łatwiejsze oraz jak wprawić grupę w dobry nastrój. Nie zabraknie kilku słów na temat tworzenia relacji na social media, a także załatwiania niezałatwialnych rzeczy. Z całą pewnością chętnie dowiem się też o Twoich talentach i nauczę się czegoś od Ciebie 😉

JAKIE SĄ MOŻLIWOŚCI ROZWOJU

W związku z tym, że dla mnie i Nikiego ważna jest inicjatywa naszych pracowników oraz ich zaangażowanie, dajemy przestrzeń do wdrażania własnych pomysłów. Chcesz zaproponować swoją wycieczkę albo nowy punkt podczas istniejącej? Wiesz jak usprawnić dany proces w systemie? Możesz mieć pewność, że pomysł będzie wysłuchany i przedyskutowany i duża szansa, że wypróbowany i wykorzystany! Na bieżąco przekazujemy też nowe zadania stymulujące do nauki i poszerzania umiejętności oraz sprawdzania się w różnych obszarach. Nasz zespół stale się rozrasta, więc im wcześniej ktoś do nas dołącza tym ma większe szanse na awans na managera, przedłużenie umowy nie tylko na sezon, ale na cały rok. Co sezon planujemy też szkolenia w zakresie poszerzania kompetencji dla członków teamu. Możliwości są niemal nieograniczone!

JAK DOŁĄCZYĆ?

Aby dołączyć do ekipy wczasywBułgarii.pl należy wejść w link, pod którym wszystko wyjaśniliśmy TUTAJ. Należy nagrać filmik, przesłać zgłoszenie i czekać na telefon z zaproszeniem na rozmowę rekrutacyjną online. Odbywają się one w styczniu, tak abyśmy już w lutym ze startem zapisów na wycieczki mieli potwierdzony skład na sezon.

ABY ŚLEDZIĆ NA BIEŻĄCO RELACJE Z BUŁGARII pRZEZ CAŁY ROK ZAJRZYJ:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *